Të rejat e fundit

07 gusht.2014

Miratimi i formatit IBAN tė numrave tė llogarive bankare tė Kosovės

Banka Qendrore e Republikės sė Kosovės ka pranuar njoftimin pėr regjistrimin e formatit IBAN tė numrave tė llogarive tė mbajtura nė

më shumë 
30 qershor.2014

BQK publikoi statistikat pėr sektorin financiar pėr muajin maj 2014 dhe sektorin...

Banka Qendrore e Republikės sė Kosovės publikoi statistikat e sektorit financiar me tė dhėnat pėr muajin maj 2014, si dhe

më shumë 
US 1504201312 prill.2013

Shkėlqesia e saj, znj.Tracey Ann Jacobson, Ambasadore e...


Ambasadorja znj. Tracey Ann Jacobson u prit nga Guvernatori z. Bedri Hamza me tė cilin...

më shumë 
USAID 1504201311 prill.2013

Guvernatori Hamza ka pritur drejtoreshėn e misionit tė...

Drejtoresha e misionit tė USAID-sė pėr Kosovė, znj.Maureen A. Shauket ka...

më shumë 
Shiko të gjitha